Гіпси зуботехнічні
Стоматологічні гіпси
Стоматологічний гіпс використовують зуботехнічні лабораторії для моделювання та створення зубних протезів. Матеріал має особливу структуру і властивості, які відрізняють його від стандартного гіпсу, що застосовується в будівництві. Інтернет-магазин МедДент пропонує вам купити стоматологічний гіпс від перевірених виробників у різних класах.
Критерії класифікації гіпсу
Гіпс для стоматології залежно від зовнішнього вигляду, ступеня твердості та складу ділять на п'ять класів:
- 1 клас - найбільш м'який матеріал для виконання деонтологічних зліпків;
- 2 клас - гіпс середнього ступеня твердості для створення попередніх ескізів;
- 3 клас - універсальний варіант зі структурою середньої твердості;
- 4 клас - матеріал підвищеної міцності;
- 5 клас - найвища міцність для формування ідеально точних моделей.
Залежно від структури в стоматологічній практиці також застосовують високоміцні, текучі, синтетичні, кристалічні гіпси. У кожного з них свої особливості складу, що знаходить відображення на сфері застосування матеріалу. Вибір структури залежить від поставлених перед зубним техніком завдань, варіанту підсумкового зліпка, який він хоче отримати.
Параметри хорошого гіпсу
Стоматологічний медичний гіпс для забезпечення високої точності та якості протезів має відповідати таким критеріям:
- водопотреба - забезпечення необхідної для подальшої обробки консистенції матеріалу за умови додавання мінімальної кількості рідини;
- водопоглинання - здатність під час вбирання води переводити матеріал зі стану напівгідрату в дигідрат;
- чистота - відсутність сторонніх домішок або їх мінімальна кількість;
- структурний склад - додавання різних пластифікаторів і модифікаторів для зміни властивостей.
Високоякісні стоматологічні гіпси добре піддаються обробці. Їх можна оперативно довести до необхідної для формування зліпка консистенції. Якщо матеріал не тримає форму, стає неоднорідним, то це свідчить про його низьку якість і від такого гіпсу варто відмовитися.
На які властивості ще звернути увагу
На вартість стоматологічного гіпсу також впливають деякі додаткові параметри. Слід враховувати час, необхідний для замішування матеріалу, доведення його до рідкої і тиксотропної консистенції. Звертають увагу на коефіцієнт розширення, тривалість застигання, робочий час.
Колір матеріалу жодним чином не позначається на його технічних характеристиках. Відтінок має лише декоративні властивості, не змінює параметри гіпсу. Зазвичай його виробляють у формі порошку і продають у зручних контейнерах від 4 до 25 кілограм. Виберіть потрібну вагу з урахуванням інтенсивності використання, потреб вашого стоматологічного кабінету.
Щоб купити стоматологічний гіпс в Україні ознайомтеся з асортиментом нашого інтернет-магазину. Ми пропонуємо продукцію тільки від перевірених брендів, серед яких Base stone, Alamo, Fujirock, Hinridur, Evo stone тощо. Є варіанти всіх п'яти класів. При виникненні запитань ви можете отримати консультацію фахівця, він допоможе вибрати оптимальний продукт.
Ціна стоматологічного гіпсу у нас вирізняється доступністю, тому що товар безпосередньо надходить на склад від виробників. Ми не залучаємо посередницькі послуги, щоб ви могли заощадити на покупці та бюджетно забезпечити потреби свого стоматологічного кабінету в зуботехнічному матеріалі для протезування.
Відповіді на запитання
1. Навіщо застосовують стоматологічний гіпс?
У стоматологічній практиці гіпс використовують для формування ідеальних зубних зліпків. Матеріал виробляють з дигідрату сульфату кальцію. Він має низький усадковий коефіцієнт, стійкий до контакту зі слиною, не має специфічного запаху і кольору, безпечний.
2. Які види гіпсу використовують у стоматології?
Звичайний гіпс для стоматології не підходить. Для створення відбитків беруть м'який матеріал із низьким рівнем твердості. Це дозволяє зробити повні чи часткові відбитки, навіть щелеп без зубів. Гіпс швидко твердіє і мінімально розширюється. У медицині застосовують алебастровий гіпс.
3. Яка тривалість висихання стоматологічного гіпсу?
Пов'язці з гіпсу достатньо 24 годин, щоб повністю висохнути. Тривалість лікування визначає лікар, залежно від виду перелому. Гіпс не можна мочити, оскільки він стане м'яким і не виконає свою функцію.
4. Як зробити гіпс для стоматології?
Для виготовлення стоматологічного гіпсу матеріал розводять у воді у співвідношенні 4 кг гіпсу на літр рідини. Після цього перемішують до утворення однорідної структури. Відтиски заповнюють розчином і чекають на його затвердіння (до 40 хвилин).