Безмасляні стоматологічні компресори
Безмасляні стоматологічні компресори
Стоматологічний безмасляний компресор - обладнання, яке створює стиснене повітря для роботи інструментів стоматолога. Без цієї техніки не зможуть повноцінно працювати такі пристосування, як слиновідсмоктувач, турбіна, стоматологічний пістолет, автоклав і багато іншого.
Сучасні компресори для стоматології повністю забезпечують потреби клінік, підтримують працездатність однієї або декількох стоматологічних установок. До вибору такого обладнання потрібно ставитися уважно, звертати увагу на кілька ключових параметрів.
Різновиди компресорної техніки
Сьогодні є можливість купити стоматологічні компресори масляного і безмасляного типу. Перший різновид працює за принципом двигуна внутрішнього згоряння. Для його запуску необхідне постійне надходження в конструкцію масла. Це призводить до додаткових витрат, крім того, масляні частинки потрапляють у стиснене повітря, що виробляється, роблять його неекологічним.
Розробка безмасляного компресора вирішила безліч проблем. Він забезпечує вироблення чистого повітря без домішок олії, не потребує додаткового палива для роботи. Тому масляне обладнання поступово втрачає популярність у стоматології, його витісняють прогресивні безмасляні моделі.
Переваги безмасляних компресорів
- компактні розміри і невелика вага за рахунок відсутності резервуара для масла;
- спрощений процес очищення повітря;
- робота за менших обертів двигуна, що знижує рівень створюваного шуму;
- зменшений рівень вібрації установки.
Для додаткової звукоізоляції для компресорів можна придбати спеціальні шумопоглинальні шафи. Завдяки їх застосуванню рівень сторонніх шумів знижується в п'ять разів і становить близько 15-20 дБ.
Особливості роботи та комплектації компресорів
Для отримання всіх заявлених переваг безмасляних компресорів їх необхідно грамотно використовувати:
- не допускати потрапляння всередину конструкції рідини;
- забезпечувати максимальну чистоту внутрішніх компонентів без потрапляння на них пилу та бруду;
- правильно виставляти параметри оптимального тиску для забезпечення всіх інструментів стисненим повітрям.
На тривалість експлуатації обладнання насамперед впливає його якість. Тому краще купувати техніку від перевірених брендів. В Україні зробити це можна в інтернет-магазині MedDent. В асортименті продукція від виробників Siger, Granum, Ekom, Cattani та інших відомих на стоматологічному ринку компаній. Пряма співпраця з виробниками дає змогу реалізовувати товари за доступною ціною.
До стандартної комплектації стоматологічного компресора входять головка, ресивер для збору стислих повітряних мас, запобіжний клапан, повітряний фільтр, система сушіння повітря, регулятор, управлінський блок. Під час використання компресора в стоматології слід заздалегідь ознайомитися з його принципом роботи і комплектації. У такому разі можна буде на повну користуватися можливостями техніки, робити це протягом багатьох років.
Не намагайтеся заощадити на купівлі стоматологічного компресора, адже купівля неякісного обладнання призведе до його швидкої поломки. Тоді вам доведеться знову витрачати гроші на купівлю нової техніки, що не сприяє отриманню вигоди.
Відповіді на запитання
1. Яка тривалість роботи безмасляного компресора?
Продуктивність безмасляного компресора невисока, що дозволяє використовувати його лише 15 хвилин кожну годину. Якщо перевищити це обмеження, то можливий перегрів обладнання або його вихід з ладу.
2. Які особливості роботи безмасляного компресора?
Після включення безмасляний компресор створює чистий потік стисненого повітря, в якому немає маслянистих домішок. Конструкції не змащуються маслом, тому до виробництва такого обладнання підходять з особливою ретельністю.
3. Якою є сфера застосування безмасляного компресора?
Устаткування часто використовують для очищення та підтримки комфортної температури повітря на промислових об'єктах. Універсальна техніка підійде для будь-якої діяльності, виконання якої потребує надходження стисненого повітря. Нею користуються, у тому числі у стоматологічних кабінетах та зуботехнічних лабораторіях.
4. Які переваги безмасляного компресора?
Використання безмасляного компресора не потребує постійної дозаправки палива. Це знижує витрати на підтримку його працездатності. Поршень працює за рахунок матеріалів із низьким коефіцієнтом тертя. Потужність обладнання нижча, ніж у масляних моделей, але воно компактніше і легше.
5. Чи потрібне масляному компресору мастило?
Заливання олії в безмасляні агрегати проводиться лише один раз – перед початком їхньої роботи. Потрібно заздалегідь вивчити інструкцію з експлуатації, щоб правильно заправити компресор перед запуском.
6. Чим безмасляний компресор відрізняється від масляної моделі?
Головною відмінністю цих двох видів техніки є наявність або відсутність мастила. У поршневих моделях під час роботи виникає тертя між металевими компонентами.